Aktuality Institut Studium Přihláška Technické
zabezpečení
Věda, spolupráce, Erasmus+ Dokumenty Kontakty
ART & DESIGN INSTITUT na Facebooku ART & DESIGN INSTITUT na Instagramu ART & DESIGN INSTITUT na YouTube CZ EN


ABSOLVENTI o ADI - Patricia, Anas, Richard, Ondřej…

1)  PROČ ADI ?

ADI jsem si vybral kvůli dobrému nápadu učit lidi tvořit, ale i tvorbu prodávat a ohodnotit. Studovat design byl můj sen a to se mi splnilo.

 

Hlavní důvod byl, že jsem odcházel z IT školy, měl jsem hrozně rád grafiku a nesnášel matematiku. Chtěl jsem se dále věnovat počítačům a hlavně grafice. K tomu jsem měl na ADI možnost přibrat další obor a to jsem si zvolil fotografii. Jiné škola tohle nenabízela.

 

ADI jsem si vybral proto, že se zde nabízela možnost vysokoškolského studia výtvarných oborů, které mě zajímaly a to ve zcela mimořádné koncepci a bez omezení věkové hranice studentů.

 

Odstěhovala jsem se z Brazílie do Prahy a hledala práci v oboru grafický design, ale jako cizinka jsem neměla žádné kontakty. Vybrala jsem si ADI, protože měli zajímavá Multimédia a Fotografii. Od začátku zde byla báječná atmosféra a velmi příjemní lidé, cítila jsem se jako doma.

 

 

2) SPLNILA STUDIA MOJE OČEKÁVÁNÍ ?

Studia překonala moje očekávání - výrazně jsem se zde posunul kupředu a nadchl jsem se tu tradiční grafikou. Kromě kreativního rozvoje ve 2 individuálně zvolených ateliérech (z 6ti), nám byl zde dán kvalitní teoretický základ, pro lepší uplatnění v praxi. Na ADI jsem strávil nádherné 3 roky, které bych si kdykoli zopakoval!

 

Studia zcela naplnila moje očekávání, naučila jsem se díky profesionálnímu obsazení ADI spoustu věcí, které nyní ve svém oboru využívám. Získala jsem nejen nové znalosti, ale také kontakty, příležitosti ve svém oboru a jistotu, že zde – v cizí zemi – dokáži pracovat.

 

Neznám nikoho kdo na škole vystudoval a byl s ní nespokojený. Škola mi dala rozhodně mnohem větší rozhled, než jsem dříve jako ajťák měl. Čeho si hodně vážím je to, že jsem pochopil co je to umění, jak se na umění koukat a jak umění chápat. Stejně tak filozofie umění, o kterou jsem se díky studiu začal více zajímat. Naučil jsem se pracovat s 2D a 3D grafikou.

 

Důležité tu je dodat následující: Škola a vyučující jsou toho schopni dát strašně moc ale student musí chtít. Škola nemůže studenta donutit, co má umět… ono se to přeci nějak s odřenýma ušima dá zvládnout. Je to však velká chyba a když student chce, může si toho odnést opravdu mnoho, jen to chce vlastní iniciativu a snažit se. Ne jen splnit co musí. 

 

 

3) POMOHLO MI STUDIUM K  PRACOVNÍMU UPLATNĚNÍ ? 

Ano, již během studia mi ADI zprostředkovala stáž grafika v mezinárodní firmě, kde jsem během půl roku získal práci na plný úvazek. Tam jsem toho hrozně moc naučil a zároveň tam byl super team lidí, kteří dělali marketing. S koncem školy jsem se rozhodl dělat právě marketing, který nyní vytvářím pro několik firem. Takže studium arts marketingu mohu doporučit.

 

Škola mě donutila si udělat portfolio prací, na jehož základě mě oslovilo několik firem. V případě, že má člověk zájem, se dokáže seznámit s hodně zajímavými a vlivnými lidmi, kteří mu otevřou dveře přesně tam, kam potřebuje. 

 

Již během studia jsem mohla najít stáže ve svém oboru a po absolutoriu našla práci v oboru webdesignu. Dělám tedy to, co jsem vždy chtěla a jsem moc spokojená a šťastná.

 

Zpět